home

SteelProfil Płyty Warstwowe Blachy Sztachety

Płyty Warstwowe z poliuretanem, Płyty Warstwowe z wełną,
Płyty Warstwowe akustyczne, Płyty PIR, Sztachety Metalowe,
Tanie Blachy Dachowe
Płyta warstwowa to jeden z materiałów używanych przy konstrukcji różnego rodzaju nieruchomości. Składa się z okładzin metalowych i znajdującego się pomiędzy nimi rdzenia izolacyjnego. Płyta warstwowa znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie, przede wszystkim przemysłowym. Jest używana przede wszystkim przy tworzeniu ścian i dachów. Ze względu na swoją strukturę wykorzystywana jest przede wszystkim w budownictwie przemysłowym. Tak więc często można spotkać wykonane z niej duże pokrycia dachowe  lub ściany będące częścią hal, pawilonów, garażów czy kontenerów. Aby jakość płyty warstwowej była jak najlepsza, wchodzące w jej skład okładziny produkuje się z ocynkowanej blachy, powlekanej poliestrem lub PCV. Rdzeń jest wykonany zaś ze styropianu, twardej wełny mineralnej lub pianki poliuretanowej. Jego zadaniem jest izolowanie i utrzymywanie okładziny w idealnie równych odległościach od siebie. Okładziny z kolei chronią rdzeń i utrzymują go w pożądanej przez producenta sztywności. Aby osiągnąć zamierzony efekt estetyczny i wizualny, stosuje się powłoki ochronno-dekoracyjne. Najważniejszymi czynnikami, które wpływają na popularność zastosowania płyty warstwowej w budownictwie, jest jej dobra izolacja ciepła, nienaganne cechy akustyczne, prosty montaż czy łatwa konserwacja. Ich dostępność jest dobra, a wybór szeroki, pozwalający na dostosowanie grubości płyty do naszych planów. Jak więc widać, płyta warstwowa to dobry materiał budowlany, którego właściwości pozwalają na efektywne użycie w budownictwie przemysłowym.

 

Obróbki blacharskie spełniają w budownictwie bardzo ważne funkcje, istotnie wpływające na trwałość nieruchomości. Ich podstawowym zadaniem jest skuteczna uszczelnianie, mające na celu ochronić budynek przed przeciekaniem. Obróbki blacharskie najczęściej wykonywane są przy okazji tworzenia dachu, ponieważ to właśnie on jest najbardziej narażony na przeciekanie. Tak więc obróbki stosuje się w najbardziej newralgicznych miejscach stropu, takich jak zagłębienia pomiędzy połaciami, okap czy szczyt dachu. Stosuje się je także we wszystkich elementach wystających ponad dach, na przykład przy kominach, oknach dachowych czy wywietrznikach. Obróbki z reguły robione są z blachy, choć można spotkać wyjątki od tej reguły, ponieważ materiał, z którego są one tworzone, dobierany jest pod kątem tworzywa, z jakiego tworzy się dach. Do stworzenia obróbki trzeba mieć specjalistyczny sprzęt, tak więc najlepiej je zrobić w warsztacie, którego zaopatrzenie na to pozwala. Produkując obróbki, należy pamiętać o tym, żeby jak najdokładniej dopasowywać i łączyć  poszczególne elementy, ponieważ jakakolwiek pomyłka może nas drogo kosztować. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni swoich umiejętności i nie mamy możliwości skorzystania z usług fachowców w tej dziedzinie, trzeba pamiętać, że dla obróbek istnieje alternatywa, jaką są inne rozwiązania proponowane przez producentów, na przykład specjalne dachówki czy taśmy.

 

Blachy trapezowe to jeden z najbardziej popularnych materiałów używanych przy okazji tworzenia pokryć dachowych. Blachy trapezowe znajdują zastosowanie zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i przemysłowym. Są bardzo uniwersalne i można je używać w przypadku praktycznie każdego rodzaju dachu. Dzięki dużemu wyborowi profili, które wahają się od 6 mm do 160 mm, można je także stosować jako materiał do montażu ścian, krycia elewacji czy jako element konstrukcji nieruchomości. Również szeroki wachlarz rodzajów blachy pozwala na uniwersalne użycie. Ich cechy charakterystyczne to estetyka i łatwość montażu. Czynnikiem wpływającym na wybór danej blachy i jej użycia jest profil. Ściślej rzecz ujmując, blachy o niskim profilu najlepiej sprawdzają się przy kryciu powierzchni elewacyjnych i dachowych domów jednorodzinnych, garaży czy niewielkich obiektów gospodarczych. Zaś blachy o wyższym profilu stosuje się najczęściej na dużych i szerokich dachach. Z kolei najwyższe profile przeznaczone są do użycia przy okazji tworzenia wielkich konstrukcji o bardzo dużych rozmiarach. Na tak szerokie zastosowanie pozwala fakt, iż blachy trapezowe są wykonywane z blachy stalowej ocynkowanej, powlekanej, aluminiowej lub alucynkowanej. Kolejnym aspektem pozytywnie wpływającym na wizerunek blach trapezowych jest możliwość ich perforacji, co pozwala na poprawienie właściwości akustycznych materiału. To wszystko pokazuje, że blachy trapezowe to jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów używanych nie tylko do tworzenia pokryć dachowych